Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GEKA’dan kültür varlıklarına 17 Milyon TL destek

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI (GEKA) TARAFINDAN MUĞLA’DAKİ KÜLTÜR VARLIKLARININ AYAĞA KALDIRILMASI İÇİN 17 MİLYON TL’LİK DESTEK SAĞLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GEKA’dan kültür varlıklarına 17 Milyon TL destek
91 views
16 Nisan 2021 - 15:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muğla’daki kültür varlıklarının en üst düzeyde hizmet vermesi ve ziyaretçi sayısı ve gelirlerinin arttırılması amacıyla, Muğla Valiliği kaynakları ve GEKA destekleriyle ören yerlerinde çevre düzenlemeleri ve restorasyonlar gerçekleştirilmiş ve sürdürülmekte olduğu belirtilerek, Stratonikeia ve Knidos Antik Kenti gibi kültür varlıklarımızın restorasyonları için GEKA tarafından 17 milyon TL destek sağlandığı açıklandı.

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası kapsamında Kültür ve Turizm İl Müdürü Zekeriya Bingöl Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti. Muğla’daki kültür varlıklarının en üst düzeyde hizmet vermesi ve ziyaretçi sayısı ve gelirlerinin arttırılması amacıyla, Muğla Valiliği kaynakları ve GEKA destekleriyle ören yerlerinde çevre düzenlemeleri ve restorasyonlar gerçekleştirilmiş ve sürdürülmekte olduğu belirtilerek, Stratonikeia ve Knidos Antik Kenti gibi kültür varlıklarımızın restorasyonları için GEKA tarafından 17 milyon TL destek sağlandığı açıklandı.

Görüşmede Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı destekleri ile de Milas- Beçin Kalesinde birçok yapının ayağa kaldırılması ve Akyaka Ortaçağ Kalesi’nde çevre düzenlemesi ve kazı çalışmalarının yapılması gibi çalışmalar da gözden geçirildi.

2021 yılında ilçeler arası koordinasyon ve işbirliğini sağlamak, bölgede var olan destinasyonların daha nitelikli hale getirilmesi, gelen misafirlerin daha memnun ayrılması amacıyla yapılması gerekenlerin planlanması ve yeni destinasyonların oluşturulması için ilgili kurumlar, STK’lar ve sektör temsilcilikleri ile projelerin geliştirilmesi amacıyla Muğla’da 4 adet turizm destinasyon yürütme kurulu oluşturularak çalışmalar başlatıldı.

45’inci Turizm Haftasını kutlayan Vali Orhan Tavlı, turizm sektörünün Muğla’nın sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkılar sağladığını belirterek, başarılı ve verimli bir turizm sezonu geçirilmesi temennisinde bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.