Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Köyceğiz gölünden Dalyan’a yürüyüş ve bisiklet rotası

KÖYCEĞİZ, ORTACA VE DALAMAN İLÇELERİNİN TURİZM POTANSİYELİNİN DEĞERLENDİRİLDİĞİ TOPLANTIDA KONUŞAN VALİ ORHAN TAVLI, YETERLİ KAYNAĞIN BULUNDUĞUNU AÇIKLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Köyceğiz gölünden Dalyan’a yürüyüş ve bisiklet rotası
142 views
25 Şubat 2022 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman ilçelerinin turizm potansiyelinin değerlendirilmesi ve destinasyonun tanıtımının artırılması amacıyla kurulan “Köyceğiz-Ortaca-Dalaman Turizm Destinasyonu Yürütme Kurulu” toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi.

Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonundaki toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlık ederken, kaymakamlar, toplantıya kurum müdürleri ve ilgili sivil toplum kuruluşu ve sektör temsilcileri katıldı.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy, Ajansın ülkemizin, Muğla’nın ve Köyceğiz Ortaca Dalaman destinasyonunun tanıtımı konusundaki çalışmalarla ilgili sunum gerçekleştirdi.

Köyceğiz Ortaca ve Dalaman destinasyonunun kültür, spor, sağlık, agro turizmi ve eko turizm altyapısının mevcut olduğunu belirten Muğla Valisi Orhan Tavlı “Yapılacak çalışmalar için yeterli kaynağımız var. Turizm destinasyonunu bir bütün olarak ele alarak alternatif turizm altyapısının güçlendirilmesi ve etkin tanıtımının yapılması için ortak akıl ve işbirliği içinde hazırlanacak projelerle ilerleyeceğiz” dedi.

Köyceğiz gölünden Dalyan sahiline yürüyüş, koşu ve bisiklet rotası oluşturulması projesinin yanında deneyim rotaları konusunda çalışmalara ağırlık verildiğini vurgulayan Vali Orhan Tavlı, Antik kentlerde ve ören yerlerinde devam eden çalışmaların Kültür ve Turizm Bakanlığınca ve Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca desteklenmeye devam edeceğini ifade etti.

Yöresel festival çalışmaların da değerlendirildiği toplantıda Bal ve Narenciye Festivali ile ilgili çalışmaların devam etmesi ve Köyceğiz balı ile ilgili deneyim rotası oluşturulması için çalışma yapılması, Köyceğiz gölündeki kano, kürek gibi motorsuz su sporlarının altyapısının güçlendirilmesi kararlaştırıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.