Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

30’uncu yıl vefa buluşması

1992 YILINDA AKİF İNAN TARAFINDAN KURULAN EĞİTİM BİR-SEN’İN 30’UNCU KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE MUĞLA’DA GÖREV YAPAN ESKİ BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
30’uncu yıl vefa buluşması
230 views
25 Şubat 2022 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

14 Şubat 1992 yılında kurucu başkan Akif İnan tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Eğitim Bir-Sen’in 30’uncu kuruluş yıldönümünde Muğla Şube Başkanlığı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür plaketi verildi.

Şube Başkanı Önder Uçak, 14 Şubat 1992 tarihinde, büyük bir umut, yepyeni bir ufukla kurulan sendikanın, gelinen noktada yüz binlerle buluştuğunu, Türkiye’nin en büyük sendikası olduğunu ifade etti. Uçak, “Kökleri medeniyetimizin derinliklerine uzanan, dalları insanlığı kucaklayan, gölgesinde mazlumların barındığı hareketimiz 30 yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu 30 yılın her anında emeğiniz, alın ve akıl teriniz var. Türkiye’nin en büyük sendikası olmamızın arkasında davamıza, dava arkadaşlığımıza vefada ortaklık var. İdeolojik eğitim sistemine itirazlarımızın karşılık bulmasına, milletin vesayetten kurtulmasına yol açan sendikacılığımızın arkasında gayrette, azimde ortaklık var. 28 Şubat zemherisinde, 27 Nisan e-muhtırasında, 6-8 Ekim tezgâhında, 17-25 Aralık kumpasında, 15 Temmuz işgal girişiminde onurumuzla, gururumuzla, mücadelemizle alanlarda biz vardık” şeklinde konuştu.

Akif İnan’ın önderliğinde kurulup, antidemokratik süreçlerin güç şartlarını aşarak 2002 yılında toplam 18 bin 028 üyeye sahip sendikanın bugün Türkiye’nin en yetkili sendikası durumuna geldiğini belirten Uçak, “2015 yılından bu yana stratejik hedefimizi bütün yerküre olarak belirledik. Çünkü Türkiye’de emek-sermaye bölüşümünü düzeltmek, adil bir bölüşüm zemini tesis etmek için dünyada da emek-sermaye bölüşümünün her tür baskıdan, dayatmadan korunması ve kurtulması gerekiyor. Geçmiş dönemlerde görev yapan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.