Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uçak: “Eğitim yönetiminde koordinasyon esastır”

EĞİTİM BİR-SEN MUĞLA ŞUBE BAŞKANI ÖNDER UÇAK VE ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ FETHİYE, BODRUM, DATÇA, KAVAKLIDERE, YATAĞAN VE ÜNİVERSİTE TEMSİLCİLİKLERİNİ ZİYARET EDEREK SENDİKA ÜYELERİ VE EĞİTİM ÇALIŞANLARI İLE İSTİŞARELERDE BULUNDULAR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uçak: “Eğitim yönetiminde koordinasyon esastır”
156 views
25 Ocak 2021 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Fethiye, Bodrum, Datça, Kavaklıdere, Yatağan ve Üniversite Temsilciliklerini ziyaret ederek sendika üyeleri ve eğitim çalışanları ile istişarelerde bulundular.

Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, eğitim- öğretim yılının başladığı günden itibaren salgın şartları göz önünde bulundurularak çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirtti. Uçak, Bodrum’dan Fethiye’ye kadar bütün eğitim çalışanlarına seslerini duyurmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek bu kapsamda tüm ilçelere ziyaretlerin devam ettiğini açıkladı.

İlçe Temsilcilikleri ziyaretlerinde açıklamalarda bulunan Uçak, “Salgın sürecinde eğitim yönetiminde kararlar zamanında alınmalı, süreç içerisinde alınan farklı kararlar eğitim çalışanları ile öğrenci ve velilerini belirsizlik içerisinde zor durumda bırakmamalıdır. İkinci dönem bu tür kararsızlıklara ve çelişkilere düşülmemelidir. Bakanlığın eğitim paydaşlarıyla istişare hâlinde olması, merkez ve taşra teşkilatları arasında güçlü koordinasyon kurması zorunludur. Zor şartlarda birçok şeyden mahrum olarak sürdürülmeye çalışılan eğitim faaliyetlerinin verimliliğinin ve niteliğinin artırılması için istişareyle uygulanabilir net kararların alınması önemlidir” dedi.

“Memurlara seyyanen zam çağrımızı yineliyoruz”

Uçak, memurlara seyyanen zam yapılması çağrısını yineleyerek bu iyileştirmenin Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmeden önce yapılmalı gerektiğini ifade etti. Uçak, “Son toplu sözleşmeden bu yana döviz kuru ve gıda fiyatlarındaki artışlar nedeniyle memurların alım gücü düşmüştür. Enflasyon rakamları inandırıcılığını yitirmiştir. Hedef enflasyon ile gerçek enflasyon rakamları birbirini tutmuyor. Bunun faturasını emekçi kesim ödememelidir. Memur maaşlarının açlık ve yoksulluk rakamlarından kurtulması gerekiyor” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.