Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MÜSİAD Muğla Başkanı Demir: “Gün esnafa sahip çıkma günüdür”

MÜSİAD MUĞLA BAŞKANI DEMİR, “GÜN ESNAFA SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MÜSİAD Muğla Başkanı Demir: “Gün esnafa sahip çıkma günüdür”
151 views
23 Aralık 2020 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Şube Başkanı Kazım Demir, Muğlalılara yaptığı çağrıda, pandemi dolayısıyla esnafın zor durumda olduğunu ifade ederek, alışverişlerini esnaftan yapmaları çağrısında bulundu.

Başkan Demir yaptığı açıklamada, “2019 yılı mart ayı ile birlikte zorlu bir sürece girdik. Pandemi, covid, maske, virüs, vaka, hasta, sokağa çıkma yasağı, salgın, eba, zoom, online eğitim, e-duruşma gibi birçok yeni kavram ve olgu ile yaşamaya başladık. Aşı bulundu rahatladık mı acaba derken de İngiltere’ den virüsün mutasyona uğradığı haberi geldi. Toplum olarak artık bizler kış mevsiminin de etkisi ile karamsar bir dünya içerisinde kendimizi bulduk. Bu zorlu dönemden hepimiz etkilendik ancak esnafımız bu durumdan daha çok zarar gördü. Berberi, kuaförü, bakkalı, kasabı, reklamcısı, lokantacısı, tamircisi, tuhafiyecisi, kaportacısı. Esnafımıza sadece esnaf olarak bakmak bizi yanıltacaktır. Esnaflar bu toplumun bekçileridir. Onlar var ise annemiz, babamız, dedemiz, nenemiz ve çocuklarımız hep birlikte mahallemizde sokağımızda caddemizde güvendeyiz demektir. Bir anlamda mahallemizin istihbaratçılarıdır onlar. Hatırlayın yabancı bir mahallede yapmış olduğunuz alışverişi. ’Sizi tanıyamadım, yeni mi taşındınız ya da kime geldiniz?’ gibi birden fazla soru ile güvenlik testine tabi oluruz. Onlar bilirler dertlerimizi, paramızın olmadığı zamanları, ’sonra verirsin, olunca verirsin’ cümleleri hepimizin kulağındadır. Esnaflarımız tabi ki kazanmalılar. Kazanmalılar ki ayakta kalabilsinler ve mahallelerimiz yaşamaya, nefes almaya örf ve adetlerimizi yaşatmaya devam etsinler. Mahallemizde kim hasta kim darda kim yoklukta yine esnaflarımız bilir. Mahalle muhtarlarımızın büyük çoğunluğu ise o mahallenin esnafıdır, bakkalıdır, kasabıdır, manavıdır, tuhafiyecisidir. Anahtarımızı, çocuklarımızı, büyüklerimizi, malımızı bırakabileceğimiz göz kulak ol diyebileceğimiz kişilerdir esnaflarımız. Şimdi ise bu zorlu süreçte toplumumuzu mahallemizi Muğla’ mızı yaşatmak istiyorsak esnafımıza sahip çıkmak zorundayız. Gün birlik olma günüdür, gün esnafa sahip çıkma günüdür, alışverişini esnaftan yap, esnafına sahip çık” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.