Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Menteşe Kaymakamlığının ‘Paşa’sı

MUĞLA’NIN MERKEZ İLÇESİ MENTEŞE’DE KAYMAKAMLIK BİR HAFTADIR SEVECEN BİR MİSAFİRİ AĞIRLIYOR. BİR HAFTA ÖNCE YAĞMUR SONRASI KAYMAKAMLIK BAHÇESİNDEKİ ÇAM AĞACININ ALTINDA BULUNAN YAVRU KUMRU, ‘AÇIK KAPI’ PERSONELİ ZÜLFİYE ÇETİN TARAFINDAN KEDİ VE KÖPEKLERE YEM OLMAMASI İÇİN SAHİPLENİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Menteşe Kaymakamlığının ‘Paşa’sı
110 views
28 Ekim 2020 - 12:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de kaymakamlık bir haftadır sevecen bir misafiri ağırlıyor. Bir hafta önce yağmur sonrası kaymakamlık bahçesindeki çam ağacının altında bulunan yavru kumru, ‘Açık Kapı’ personeli Zülfiye Çetin tarafından kedi ve köpeklere yem olmaması için sahiplenildi.

Mesai saatleri içinde Açık Kapı masasında yemi ve suyu verilen yavru kumruya personel tarafından ‘Paşa’ ismi verildi. Annesinin terk ettiği yavru kuşun bir hafta içinde tüy rengi değişti ve yavaş yavaş kanat çırpmaya başladı. Yavru kumruyu adeta sahiplenen Zülfiye Çetin, hafta içi her gün ‘Paşa’ ile mesaiye geliyor ve akşam da mesai sonrası eve gidiyor. Hafta sonlarını ‘Paşa’ ile geçiren Çetin, ‘Açık Kapı’ masasının bir kenarında gün boyu yem ve suyunu da vererek doğal ortama döneceği günü bekliyor.

Bakıcısı ile mesai yapıyor

Yavru kuşun kendisine çok alıştığını belirten Zülfiye Çetin, “Bir hafta önce mesai çıkışı Kaymakamlığın bahçesindeki çam ağacının dibinde buldum. Hafta sonları eve götürdüm, hafta içi sabah geliyor, akşam gidiyor. Benimle beraber mesai yapıyor. Beslenmesini bulgur ıslatıyorum sıcak suda. Artık kendi başına yiyebiliyor ve rahatlıkla yutabiliyor. En güzel yeri doğal ortam. İnşallah uçar gider. Ama sanmıyorum gideceğini. Çünkü burada çok rahat. Çok alıştı buraya” dedi.

“Bizim personelimiz gibi oldu”

Kumrunun bulunduğu ilk günden bugüne kadar kilo aldığını ve sağlıklı olduğunu belirten Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, “Açık Kapıdaki arkadaşlarımız başta Zülfiye Hanım olmak üzere 7/24 burada vefakâr bir şekilde görev yapıyorlar. Yağmurlu bir günde bir hafta önce ‘Paşa’ ismini verdikleri Kumru yavrusunu ağacın dibinde bulmuşlar ve onu bakmaya başlamışlar. Baya da kilo almış ve sağlıklı bir vaziyete gelmiş. Burada hem görevlerini ifa ederken, yavru kumruyu da büyütmüşler. İnşallah bizden ayrılmaz diye bakıyoruz. Burada yiyeceğini ve suyunu da veriyoruz. Akşamları da Zülfiye Hanım evine götürüyor. Burada artık bizim bir personelimiz oldu. Ayrılmayacak ama ne zamana kadar bakalım” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.