Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Marmaris’te kayıt dışı iş yerlerine taviz yok

MARMARİS BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN, RUHSATSIZ İŞYERLERİNİN RUHSATLANDIRILMASINA YÖNELİK BAŞLATTIĞI ÇALIŞMALAR SONUÇ VERDİ. RUHSAT SERVİSİ, 2019 YILINDA BİN 39, 2020 YILINDA İSE 533 İŞYERİ RUHSATI VERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Marmaris’te kayıt dışı iş yerlerine taviz yok
110 views
29 Eylül 2020 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün, ruhsatsız işyerlerinin ruhsatlandırılmasına yönelik başlattığı çalışmalar sonuç verdi. Ruhsat Servisi, 2019 yılında bin 39, 2020 yılında ise 533 işyeri ruhsatı verdi.

Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ruhsatsız işyerlerinin yasallaştırılması için çalışma başlattı. Yapılan denetimler sonucunda ruhsatsız çalışan işyerleri tespit edildi. Belediye Ruhsat Servisi de gerekli evrakları tamamlayan işyerlerine ruhsat verdi. 31 Mart 2019 tarihinden bu yana hem ilçede ticaret yapmak isteyenlere, hem de işyerini yasallaştıranlara verilen ruhsat sayısı bin 173’e ulaştı.

2018 yılında 585 olan ruhsat sayısındaki bu artış, Marmaris’in aynı zamanda bir cazibe merkezi olduğunu da gösterdi. 2020 yılının ilk 9 ayındaysa ruhsat sayısı 533 olarak kaydedildi. Göreve başladıklarından bu yana ruhsatsız çalışan pek çok iş yerinin ruhsatlarını alarak yasallaştığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “18 aylık görev süremiz boyunca Ruhsat Servisi kayıtlarına bakıldığında ilk kez bu kadar fazla ruhsat verildiğini görüyoruz. Bu artışta kaçak çalışan işyerlerinin yasallaştırılmasının etkisi çok fazla” dedi.

“Sıfır tavizle hareket ediyoruz”

İşyeri açmak isteyenlerle Belediye Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Birimlerinin yakın diyalog içinde olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Oktay, “Arz-talep dengesini de gözeterek, yasalar çerçevesinde, sıfır tavizle hareket ediyoruz. Pandemi dönemine rağmen bu yıl 533 işyeri ruhsatı verdik. Öte yandan Belediyemizin işyerlerine yönelik ruhsat denetimleri de sürüyor” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.