Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadınların emeği MAKKO’da değerlenecek

FARKLI MESLEK GRUPLARINDAN MARMARİSLİ ÜRETİCİ KADINLARIN BİR ARAYA GELEREK KURDUKLARI S.S. MAKKO KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. AÇILIŞTA KONUŞAN BAŞKAN OKTAY KADINLARIN EV EKONOMİLERİNE KATKI SAĞLAMALARI İÇİN EVLERİNDE ÜRETİM MODELİNE YÖNLENDİRİLMESİNİN ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadınların emeği MAKKO’da değerlenecek
88 views
02 Nisan 2021 - 15:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Farklı meslek gruplarından Marmarisli üretici kadınların bir araya gelerek kurdukları S.S. MAKKO Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Başkan Oktay kadınların ev ekonomilerine katkı sağlamaları için evlerinde üretim modeline yönlendirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz Kasım ayında Marmaris Belediyesi ile imzalanan işbirliği protokolü ile aktif üretime geçen S.S. MAKKO Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne tahsis edilen ofisin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, siyasiler ve protokol üyeleri ile kadınlar katıldı. Kurdele kesiminin ardından evlerini atölyeye çevirmiş olan becerikli kadınlarca yapılan ürünlerin sergilendiği stantlar gezildi. Kooperatife üye kadınlar el emeği ürünleri hakkında konuklara bilgi verdi.

Açılışta konuşan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay seçim vaatlerinden birini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Kadınların ev ekonomilerine katkı sağlamaları için evlerinde üretim modeline yönlendirilmesine olanak sağlayan bu kooperatifi Marmaris için çok önemsiyoruz. Kadın kooperatifi seçimlerde verdiğimiz sözlerden biriydi. Bu anlamda bu oluşum bizim için çok önemli bir ilk adım oldu. İnanıyorum bundan sonra bu girişim çok daha hızlı bir şekilde büyüyecek” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.