Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İtfaiye ekipleri bu defa arıların kızgınlığını gidermek için görev yaptı

MUĞLA’NIN MARMARİS İLÇESİNDE ARI KOVANI TAŞIYAN BİR KAMYONETİN UÇURUMDAN YUVARLANMASI SONUCU MEYDANA GELEN KAZADA YAKLAŞIK 100 KOVAN ARI KOLONİSİ ÇEVREYE DAĞILDI. MUĞLA BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ MARMARİS GRUP AMİRLİĞİ’NE BAĞLI EKİPLER BU DEFA KIZGIN ARILARI SAKİNLEŞTİRMEK İÇİN GÖREV YAPTI. OLAYDA BİRİ KAZADAN DOLAYI DİĞERİ DE ARILARIN SALDIRISINA MARUZ KALDIĞI İÇİN İKİ KİŞİ YARALANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İtfaiye ekipleri bu defa arıların kızgınlığını gidermek için görev yaptı
101 views
09 Ağustos 2020 - 18:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MUĞLA (İHA) – Muğla’nın Marmaris ilçesinde arı kovanı taşıyan bir kamyonetin uçurumdan yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada yaklaşık 100 kovan arı kolonisi çevreye dağıldı. Muğla Büyükşehir İtfaiyesi Marmaris Grup Amirliğine bağlı ekipler bu defa kızgın arıları sakinleştirmek için görev yaptı. Olayda biri kazadan dolayı diğeri de arıların saldırısına maruz kaldığı için 2 kişi yaralandı.

Kaza, gündüz saatlerinde Marmaris Osmaniye Mahallesi Asparan bölgesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bölge arıcılarından Ahmet Eren, arılarının dünyaca ünlü Marmaris’in çam balını üretmesi için kolonileri Asparan bölgesine taşıdı. Kamyonetine sardığı 100 kovan arı ile Asparan ormanlık sahasına gelen Ahmet Eren yönetimindeki kamyonet bilinmeyen bir nedenle yoldan çıkarak ormanda yuvarlandı. Kazada kamyonet hurdaya dönerken üzerindeki arı kolonisi dolu kovanlar da parçalanınca bölge bir anda kızgınlaşan arıların istilasına uğradı. Çevre sakinleri ve arıcıların kazayı ve arı uğultusunu görevlilere ihbar etmesi sonucu, koruyucu kıyafetle bölgeye gelen ekipler önce yaralı sürücü ve arıcıyı kurtarıp hastaneye kaldırdı.

Bu arada olay Tarım İlçe Müdürlüğü ve İtfaiye ekiplerine de bildirilerek yardım istendi. Bölgeye gelen ekipler kaza nedeniyle önce olay yerine yakın bölgelerdeki trafik levhalarına arı saldırısına karşı uyarıcı levhalar astı. Ardından da bölgeye giden itfaiye ekipleri kolonilerin yayıldığı ormanlık alanlara su sıkarak arıların kızgınlıklarını gidermeye çalıştı. Çalışmalara ekibi ile bizzat kendisi de katılan Marmaris Tarım İlçe Müdürü Necmettin Kaya da arıların saldırısı sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Hem sürücü ve aynı zamanda arıcı olan Ahmet Eren’in hem de kazadan sonra kurtarma çalışması yaptığı sırada arıların saldırısı sonucu yaralan İlçe Tarım Müdürü Kaya’nın durumunun iyi olduğu bildirildi.

Saatler süren uğraşlar sonucu arılar kraliçe arılar kolonileri ile birlikte toplanarak arılar arasında yeni bir savaş çıkmaması için ayrı ayrı kovanlarda toplandı. Bölge itfaiye ekipleri tarafından su ile serinletilerek arılar sakinleştirildi. Gün batımına kadar sürecek sakinleştirme ve kurtarma çalışmalarının ardından yarın güneş doğduğunda bölgede her şeyin normale döneceği belirtildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.