Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlk öğrenciler, ilk ders

BU YIL İLK DEFA ÖĞRENCİ ALARAK EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLAYAN SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ BÖLÜMÜNDE İLK DERS İŞLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İlk öğrenciler, ilk ders
18 views
29 Eylül 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümü, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında 61 lisans öğrencisiyle eğitim öğretim faaliyetlerine başladı.

Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü ilk dönem öğrencilerinin ilk dersine katılan MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, öğrenciler ile girişimcilik, toplumsal fayda, iş birlikçi çalışma ve AR-GE konuları üzerine sohbet etti.

Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Aylin Müge Tunçer de öğrencilere bölüm, bölümün çalışma alanları, lisans eğitimi süresince alacakları dersler ve ekip çalışmasında yer alacak diğer disiplinler hakkında bilgi verdi.

İlk derste Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kılıçhan Bayar ve Bölüm Öğretim Üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Şevket Özdemir ve Dr. Öğretim Üyesi Eda İyigün Uzunöz de hazır bulundu.

Dil ve Konuşma Terapisi bölümü, dil ve konuşma terapisti kimliğini ve bilincini geliştirmiş, mesleki yeterlik, kuramsal bilgi, yetenek ve yetkinliklerini bütünleştirerek insani ve mesleki değerler doğrultusunda kanıta dayalı değerlendirme ve terapi uygulamaları yapan; etik ilkeler, sorumluluklar ve hakların farkında olarak iş birliği ve sürekli mesleki ve bireysel gelişime açık, disiplinler arası iş birliğini önemseyen dil ve konuşma terapistleri yetiştirmeyi amaçlıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.