Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Her yıl milyonlarca kişi burayı fotoğraflıyor

MUĞLA’NIN ORTACA İLÇESİNE BAĞLI DALYAN KANALLARI, MİLYONLARCA YILDA OLUŞMUŞ BİR DOĞA HARİKASI. DÜNYADA EŞİNE AZ RASTLANAN KANALLAR, HER YIL MİLYONLARCA TURİSTİ AĞIRLARKEN, DALYAN KANALLARININ LABİRENTİ ANDIRAN GÖRÜNTÜSÜ GEÇTİĞİMİZ YIL TÜRKİYE’NİN EN FAZLA PAYLAŞILAN FOTOĞRAFLARI ARASINDA YER ALDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Her yıl milyonlarca kişi burayı fotoğraflıyor
62 views
29 Mayıs 2021 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan kanalları, milyonlarca yılda oluşmuş bir doğa harikası. Dünyada eşine az rastlanan kanallar, her yıl milyonlarca turisti ağırlarken, Dalyan Kanallarının labirenti andıran görüntüsü geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en fazla paylaşılan fotoğrafları arasında yer aldı.

Türkiye’nin en ünlü turizm bölgelerinden Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan kanalları, labirenti andıran görüntüsü ile büyülüyor. Dalyan kanalları her yıl, 3 bin yıllık kral mezarları, Kaunos antik kenti, Dünya’nın en ünlü plajları arasında gösterilen İztuzu Plajı, Caretta Caretta türü kaplumbağaları ve mavi yengecini görmek isteyen yerli ve yabancı milyonlarca turistin akınına uğruyor.

Geçen yıl milyonlara kez paylaşıldı

Dalyan’ın karşısında bulunan Köyceğiz ilçesine bağlı Çandır Mahallesi sınırları içerisindeki Çandır Teras olarak adlandırılan alan, geçtiğimiz yıl yerli ve yabancı pek çok fotoğraf meraklısının akınına uğradı. Çandır Teras’tan çekilen İztuzu Plajı ve Dalyan Kanallarının labirent görüntüsü sosyal medyada büyük beğeni topladı. Gidilen mevsime göre renk tonunun farklılaştığı sazlıkları ölümsüzleştirmek isteyen pek çok fotoğraf meraklısı bölgeye geldi.

Haziran ayını bekliyor

Pekçok nadir hayvan ve bitki türünü de barındıran Dalyan Kanalları, pandemi nedeniyle son yıllardaki en sakin Mayıs ayını geçirdi. Kanallar ve bölge turizmcileri 1 Haziran’da başlayacağı söylenen turizm sezonunu bekliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.