Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Gürün, Baba Ocağını Menteşe Belediyesi’ne bağışladı

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. OSMAN GÜRÜN, DÜĞEREK MAHALLESİ’NDEKİ TARİHİ BABA OCAĞINI MENTEŞE BELEDİYESİ’NE BAĞIŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Gürün, Baba Ocağını Menteşe Belediyesi’ne bağışladı
114 views
30 Ekim 2020 - 16:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün seçimlerde verdiği sözü tutarak, Düğerek Mahallesi’ndeki baba ocağını evin diğer varisleri ile birlikte kültür evi olarak kullanılması şartıyla Menteşe Belediyesi’ne bağışladı.

Tarihi ev, Menteşe Belediyesi tarafından restore edilerek, Düğerek ve Muğlalılara kültür evi olarak hizmet edecek.

Menteşe İlçesi Düğerek Mahallesi, 1440 Ada, 5 Parsel sayılı, 778,49 m yüzölçümlü Avlulu Ahırlı Kargir Ev vasıflı taşınmazın tüm restorasyon, bakım ve onarım işlemleri Menteşe Belediyesi tarafından yapılacak ve “Hafız Mehmet Gürün Kültür Evi” adıyla halkın kullanımına ve hizmetine sunulacak.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, tarihi evin bağışı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Başkanımız, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde, Düğerek Mahallemizdeki halk buluşmasında, baba ocağını kültür evi olarak değerlendirilmesi şartıyla belediyemize bağışlayacağını açıklamıştı. Başkanımız, seçimlerde verdiği sözü tutarak tarihi baba ocağını diğer mirasçılarla birlikte belediyemize bağışladı. Başkanımıza, Menteşe halkı adına teşekkür ediyorum. Bizim için çok değerli bir bağış oldu. Menteşe Belediyesi olarak tarihi evin tüm restorasyon, bakım ve onarımlarını yaparak, kültür turizmine kazandıracağız. Osman Başkanımızın baba ocağı evini “Hafız Mehmet Gürün Kültür Evi” olarak değerlendirerek yaşatacağız.” dedi.

Başkan Gürün; “Döneminin aydın insanlarından Hafız Mehmet Gürün ismi kendi evinde yaşayacak” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün kendisi için çok özel anılar barındıran ve hayatında önemli bir yer tutan bir yapıyı diğer aile fertleriyle birlikte belediyeye bağışlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi ve dedesinin ismiyle yaşatılarak Kültür Evi olmasının da kendilerini gururlandırdığını belirtti. Başkan Gürün; “İnsanların hayatında bazı yapıların, mekanların yeri çok önemli yer tutar. Çocukluğumun geçtiği Düğerek Mahalle’mizde bizlerin hayatında çok değerli olan dede evimizi Menteşe Belediye’mize bağışladık. Ailemizin birçok anısını barındıran, avlusunda birçok mutluluğun, hüznün yaşandığı bir yapı Menteşe Belediyemiz tarafından Hafız Mehmet Gürün Kültür Evi olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Döneminin aydın insanlarından olan, İstiklal Madalyası sahibi, en önemlisi de biz torunlarının bugünlere gelmesinde en büyük pay sahibi büyük babamız Hafız Mehmet Gürün’ü bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum. Bizlerin yarınları için attığı aydınlık adımlar ve bıraktığı tertemiz geçmiş için kendisine müteşekkirim.” dedi.

Yerel seçimlerde vatandaşlara verdiği bir sözü yerine getirmenin de mutluluğunu yaşadığını söyleyen Başkan Gürün işbirliği ve destekleri için Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Menteşe Belediyesi meclis üyelerine teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.