Muğla Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başarılı çalışmalar imza atan Tarım İl Müdürlüğü, Vali Tavlı’yı ağırladı

TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ MUĞLA’YI UYGULADIĞI PROJELERLE ‘TARIM ŞEHRİ UNVANI KAZANDIRAN MUĞLA TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ, MUĞLA VALİSİ ORHAN TAVLI’YI AĞIRLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başarılı çalışmalar imza atan Tarım İl Müdürlüğü, Vali Tavlı’yı ağırladı
82 views
24 Haziran 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Turizmin göz bebeği Muğla’yı uyguladığı projelerle ‘tarım şehri unvanı kazandıran Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ağırladı. Müdürlüğün yeni hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali Orhan Tavlı’ya İl Müdürü Barış Saylak son 6 ay içerisinde gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi verdi. Muğla’nın tarımda da öncü bir kent olma yolunda hızla ilerlediğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tavlı, İl Müdürü Barış Saylak ve ekibine teşekkür etti.

Turizmin göz bebeği Muğla’nın doğal ve kültürel varlıklarının yanında iklim ve bitki örtüsünün yanında verimli toprakları ile önemli bir tarım şehri olduğunu belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Vali Tavlı’ya projelerin gerçekleşmesinde verdiği destek ve katkılardan dolayı teşekkür etti.

Şu anda bir çok proje üzerinde çalışmaların devam ettiğini ancak; çevreyi korumak amacıyla ‘Bitki koruma ürünleri ve gübre ambalaj atıklarının bertaraf edilmesi’ projesi ile ‘Hayvancılık işletmelerinde hastalıklardan ari işletme modülü’ projesi ve ‘Seydikemer tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ projesinden söz eden Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, “Şu anda ilimizde yaklaşık 300 bin büyükbaş ve 532 bin küçükbaş hayvan varlığına sahibiz. İlimizde hayvancılık sektörü her geçen gün gelişiyor. Seydikemer’de 1200 dekar alanda 40 bin büyükbaş hayvanla oluşturacağımız süt işletmeciliğinde 2 bin 500 kişiye istihdam oluşturmayı hedefliyoruz. Proje içerisinde yem fabrikası ve biyogaz tesisi de yer alıyor. Bu projenin aynı zamanda örnek olacağını ümit ediyoruz” diyerek desteklerinden dolayı Vali Orhan Tavlı’ya teşekkür etti.

Kurumun yeni binasında daha güzel bir çalışma ortamında daha büyük projelere imza atacağına inandığını belirten Vali Orhan Tavlı, Muğla’nın gelişip kalkınmasında önemli rol oynayacak çalışmalara imza atan Tarım İl Müdürlüğü çalışanlarına tebrik etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.